Vadim Stolar
24 способи допомогти Україні
Published
1 year agoon
24 способи допомогти Україні
Ми щодня дякуємо ЗСУ за боротьбу і захист, за можливість прокинутися зранку,. Водночас треба пам’ятати, що наша незалежність і перемога України у цій війні залежить від кожного з нас. І боротися за неї треба не лише на передовій.
Способів зробити свій внесок https://help4ukraine3.wordpress.com/ стільки ж, скільки і людей, адже кожен може вигадати власний варіант. Не обов’язково робити щось сильно масштабне – маленькі кроки наближають країну до перемоги.
Матеріальна допомога
1. Підтримати грошима ЗСУ
Ви можете донатити у United24, великі фонди, як-от Повернись Живим, фонд Сергія Притули, Госпітальєри та інші, чи в маленькі ініціативи. Головне – вибирайте перевірених волонтерів, яким довіряєте. І пам’ятайте, що замалих донатів не існує.
2. Поділитися речами з ВПО
Деяким людям довелося тікати від війни з одним наплічником – а то й зовсім без нього. Поцікавтеся в місцевої влади чи волонтерів, які речі потрібні зараз переселенцям у вашій громаді. Це можуть бути не лише одяг або посуд, а й навіть спиці та нитки для в’язання, які дозволять трохи відволіктися від жахів.
3. Прихистити дитину
Лише офіційно з 24 лютого без батьківського піклування залишилися понад 3 тисячі дітей. Ви можете прихистити дитину – тут вам допоможе проєкт ЮНІСЕФ "Дитина не сама: інструкція з турботи".
4. Взяти евакуйовану тварину з притулку
Хтось не зміг забрати домашнього улюбленця з собою, хтось, на жаль, свідомо покинув. Однак ви можете подарувати тваринці новий дім і свою любов. Не можете взяти когось до себе, але хочете допомогти? Ви можете підтримати UAnimals, Happy Paw, UPAW, українські зоопарки чи локальні притулки та ферми.
5. Допомогти місцевим волонтерам
Маленькі ініціативи забирають на себе чимало дрібних, але важливих потреб. І їх часто можна підтримати не лише фінансами, а й просто руками – допомогти плести сітки чи фасувати продуктові набори, налагодити облік гуманітарки в екселі або зробити дизайн інфокампанії для збору коштів на пікап.
6. Добре робити свою справу
Загалом працювати на совість потрібно завжди. Просто зараз це набирає нових сенсів. Що якіснішим буде стіл, то довше він прослужить власникам – їм не треба буде скоро шукати новий чи ремонтувати ніжки. Тоді кошти, час і сили вони витратять на щось необхідне для перемоги.
7. Підготуватися до зими
На нас чекає складна зима. Що краще буде готовий до неї кожний і кожна з нас – то легше цей сезон переживе країна. Звісно, є підготовка, яку може провести лише держава. Водночас ми можемо потурбуватися про теплі речі, закрутки, додаткові способи обігріву та герметизацію вікон.
Боротьба в інтернеті
8. Приєднатися до ІТ-армії
ІТ-військо сформувалося досить спонтанно на початку повномасштабного вторгнення, і там є завдання як для професіоналів, так і для новачків. Зокрема – класти російські сайти. Інструкції можна знайти на сайті чи в Telegram-каналі.
9. Стати Twitter-воїном
У Twitter зручно поширювати інформацію на іноземних посадовців та медіа – їх можна тегати у своїх постах.
10. Поширювати правду через інстаграм або TikTok
Ще дві соцмережі, де можна займатися просвітництвом іноземців. Тут на перше місце здебільшого виходить візуал, а не текст.
Голос за кордоном
11. Поширювати українську культуру
Людям за кордоном важливо пояснювати, що українці мають свою багату культуру та історію, окрему від російської. Потрібно розповідати про наше мистецтво, традиції, кухню. Тут вам у пригоді можуть стати онлайн-курси про українську історію та культуру від EdEra – вони є англійською, а також німецькою, французькою та італійською мовами. А також історії, відео та книги від Ukraїner.
12. Виходити на мітинги
Голоси українців мають звучати по всьому світу, https://myidlyrics.com і мирні мітинги та демонстрації – один зі способів не дати іноземцям забути про війну.
13. Виводити свій бізнес на закордонні ринки
Цим ви влучаєте одразу в декілька цілей: отримуєте нових споживачів для свого продукту, популяризуєте український бізнес за кордоном та допомагаєте українській економіці, зокрема валютою. Корисні поради для виходу на експорт шукайте на тематичному порталі від Дія.Бізнес та у вебінарах від Укрпошти.
Навчання і тренування
14. Пройти курси першої домедичної допомоги
Базові знання потрібні всім, і вони можуть врятувати життя. Тим більше, що травму можна отримати не лише від росіян, а коли від них – то не лише на лінії фронту.
15. Продовжувати вчитися
Освічені українці з прокачаним критичним мисленням – це страшний сон росіян. Впливати на таких людей значно важче. А ще знання стануть у пригоді для розбудови України, яку ми маємо провести якомога ефективніше.
Книги, Prometheus, EdEra, Coursera та інші платформи для онлайн-освіти, курси наживо – можливостей багато. До того ж, зараз багато сервісів безкоштовні або мають спеціальні умови для українців.
16. Займатися спортом
Ми ніколи не знаємо, arhcollege.ru як розгортатимуться події далі, тому краще потренувати силу, швидкість і витривалість. А ще заняття спортом зміцнюють імунітет і підтримують психіку.
Боротьба з корупцією
17. Повідомити про корупцію у військкоматі, на кордоні чи під час співпраці з владою
На жаль, з початком війни корупція нікуди не зникла. Подекуди вона набула навіть нових сильніших форм. Якщо ви зіткнулися з цим внутрішнім ворогом – не ігноруйте і не мовчіть. Що робити, розписали в окремому матеріалі.
18. Поцікавитися, чи чесно проводять тендери у вашій громаді
Грошей у бюджетах зараз обмаль, і витрачати їх треба максимально ефективно. Водночас правила закупівель на час війни спростили, аби замовники могли в стислі терміни придбати все необхідне. Тому громадський контроль дуже важливий – дослідіть, що і як купує ваша громада в Prozorro. А якщо побачите підозрілі історії – надсилайте їх на DOZORRO.
19. Перевірити, чи прозоро міськрада займається амуніцією і гуманітарною допомогою
В Україну завозять тонни гуманітарної допомоги. Важливо відстежувати, як її розподіляють далі, адже завдяки цьому і ми, і наші іноземні партнери будемо впевнені, що вона справді дійшла за призначенням. Як громадам прозоро отримувати, обліковувати і розподіляти гуманітарку розписав проєкт "Прозорі міста". А ви можете перевірити, чи виконує ці поради ваша міська рада.
Підтримка словом і руками
20. Провести час із дітьми-переселенцями
Ви можете провести дітям майстер-клас або тренування, зробити спільні читання, поспівати, потанцювати чи просто погратися. Це допоможе їм відволіктися з користю, а батькам дасть трохи часу перепочити чи вирішити свої справи.
21. Піклуватися про людей із соціально незахищених верств населення
Війна особливо боляче б’є по людях похилого віку, з інвалідністю, дітях-сиротах, безхатченках. Насамперед ви можете дізнатися, чи не потрібна допомога комусь із ваших сусідів – можливо, треба інколи вийти в магазин чи просто поговорити і підтримати морально. Також у вас у громаді можуть бути локальні фонди чи активісти, які зорієнтують і щодо інших потреб.
22. Взяти участь у відбудові
Можна ремонтувати приміщення, які стануть житлом для внутрішніх переселенців, чи допомогти відбудовувати зруйноване в деокупованих регіонах. Зараз досить багато ініціатив, які при цьому забезпечать вас інструментом, житлом та харчуванням. Від вас потрібні тільки руки й завзяття: БУР, Добробат, Сміливі відновлювати, Repair Together та інші.
23. Вчитися надавати моральну підтримку
Війна травмує не лише фізично. Вивчайте інформацію про те, як допомогти людям із панічними атаками і ПТСР, як підтримати військових і їхні сім’ї, а також тих, vancouvertennisacademy.com хто втратив близьких. Скористайтеся курсом про базову психологічну підтримку, сервісами, куди можна звернутися по допомогу, або за потреби зверніться до Ветеран Хабу.
24. Робити меми
Гумор – важлива складова нашої психологічної оборони. Ви напевно й самі помічали, як кілька влучних жартів можуть додати сил. Тому ваша творчість стає частинкою моральної стійкості і вас самих, і ще багатьох українців.
Ви можете обрати декілька завдань із цього списку, усі, чи додати ще щось своє. Головне – не зупиняйтеся. І так переможемо.
You may like
-
Не тільки гроші Як ще можна допомогти армії
-
8 способів допомогти Україні в тилу
-
Як допомогти Україні, якщо ви не військовий 5 способів принести користь у тилу
-
Не тільки гроші Як ще можна допомогти армії
-
Як допомогти нашим військовим
-
Як допомогти українській армії без грошей Розповідаємо про різні способи
Не тільки гроші: Як ще можна допомогти армії
Тож яка допомога зараз необхідна і чим може бути корисний кожен українець?
В будь-який громаді є військовослужбовці, які зараз несуть службу в Збройних силах України, є їх сім’ї, старенькі батьки та діти. Допомогти можна в різними способами. Постійно проводяться збори на дрони, тепловізори, військову амуніцію, це те що коштує багато грошей і необхідно кожного дня. Зараз, звісно постачання зброї для потреб наших військових вийшло на кращій рівень, ніж рік тому, але допомога потрібна. Вона необхідна в різних аспектах, і обом сторонам, тим що в тилу і тім, що на передовій лінії фронту. Є декілька варіантів, що разом роблять допомогу армії простіше і класифікуються наступним чином:
Благодійність
Благодійність https://ukraine4help.blogspot.com/2023/11/blog-post.html передбачає собою створення умов або допомоги тим, кому вона необхідна, але особа якій допомагають не має бути пов’язана з тим, хто їй допомагає. Окрім того, об’єкт, що надає допомогу не має отримувати від цих дій жодної користі. Благодійні організації в Україні розповсюджене явище. Благодійники займаються всіма аспектами діяльності, тобто починаючи від транспортування людей до безпечних умов життя, закінчуючи створенням для них цих самих умов. Все, чим займаються благодійні фонди може бути класифіковане, як забезпечення нормальної життєдіяльності тих, хто цього потребує. Тобто, Ви можете допомогти теплими речами, їжею, засобами гігієни, тощо. Благодійні організації є офіційно зареєстрованими, їх діяльність контролюється державою, а результати роботи набувають публічності. Можливостей у благодійних фондів України безліч: від допомоги військовим безпосередньо на полі бою до відновлення стану здоров’я бійців, які отримали поранення. Окрім того, люди з усього світу можуть перевести кошти на рахунки благодійних організацій і тим самим допомогти віддалено.
Наприклад, благодійний фонд «Повернись живим» – має широкий спектр допомоги військовим, адже займається не тільки закупівлею тепловізорів, спеціальної військової оптики, дронів, а й допомагає в організації навчання військових. На сайті фонду Ви зможете обрати, як саме і в якому питанні зможете допомогти.
Волонтерство
Волонтерство – це дія, яка створює систему безоплатної допомоги для осіб, що її потребують. Волонтери, які займаються закупівлею медикаментів, військової амуніції, зброї, тощо звільнені від оподаткування. Через цей факт кошти, що будуть направлені на допомогу в більшій кількості підуть на оплату рахунків. Волонтери є в кожному місті і займаються різними видами допомоги. Представники таких організацій можуть самостійно доставити допомогу на лінію фронту, адже більшість має спеціальне посвідчення. Волонтери в змозі надати відповідний зворотній зв’язок безпосередньо від особи, що отримала поміч.
Більшість волонтерів вже не один раз займались закупівлею всього необхідного для фронту, тому мають відповідні зв’язки за кордоном і канали, які 100 % надають їм заявку всього необхідного. Співпрацюючи з волонтером Ви можете бути впевненим, що Ваша допомога дієва і необхідна саме в цей час і цьому місці. Волонтера Ви можете обрати серед мешканців свого міста, можливо це буде навіть знайома Вам людина і питання низької довіри відпаде одразу.
Підтримка родин військовослужбовців
Одним з найскладніших питань є підтримка родин військовослужбовців. Найчастіше, від простих людей такі родини потребують психологічної підтримки. Тож, під час допомоги таким сім’ям дотримуйтесь простих порад:
- зберігайте тактовність і не робіть зайвих питань, адже людина сама в разі потреби розповість те, що вважає за потрібне;
- намагайтеся більше слухати;
- уникайте фраз: «як би я був на твоєму місці…», «я б вчинив інакше…», «як я тебе розумію»;
- намагайтеся утворити психологічну атмосферу довіри і безпеки, під час розмов продумуйте кожну фразу;
- спробуйте дізнатись, яким чином родині можна допомогти;
- розпочніть свою допомогу зі звичайних побутових справ, можливо це буде якась Ваша фірмова страва на вечерю, або допомога на городі, вишита сорочка або теплі шкарпетки. Ці дії зблизять Вас з людиною і вона почне Вам довіряти;
- не фіксуйте свою допомогу в соцмережах, листах, розмовах, адже родина, якій Ви допомагаєте може бути проти розголосу.
Родина військовослужбовців повинна відчути, що вона не самотня і що Вам не байдуже. Намагайтеся робити будь-яку допомогу делікатно і не розраховуючи на зворотню вдячність.
В любій ситуації, якщо Ви вирішили будь-яким чином надати поміч, пам’ятайте, щo допомога робиться тихо, все інше – театр.
Допомога учасникам бойових дій
Допомога учасникам бойових дій теж розділена на декілька етапів. Так, кожен військовослужбовець має право на отримання:
- безоплатної лікарської та стоматологічної допомоги,
- лікування в санаторно-профілактичних закладах (тобто безкоштовне лікування або відшкодування від держави);
- безкоштовно користуватись послугами міського транспорту;
- 100 % розміру оплати лікарняних листів;
- право на робоче місце, в разі скорочення штату на підприємстві;
- отримати позику на будівництво або ремонт свого будинку;
- оздоровлення дітей;
- пільги на отримання освіти;
- вихід на пенсію за віком в 55 років, за умови набуття страхового стажу не менше 25 років.
Цей список можна ще продовжувати, але від простого громадянина учасник бойових дій теж може отримати допомогу. Це може бути психологічна підтримка, але в тактовному і стислому ключі.
Психологічна підтримка
Нажаль, наша країна тільки починає готуватися до надання змістовної психологічної підтримки військовослужбовцям. Багато громадян, що знаходяться на тиловій лінії фронту вже відчули, що під час спілкування з військовослужбовцями можна отримати неочікуваний психологічний ефект. Слід пам’ятати, що бійці кожен по-різному, але все ж таки пройшли пекло і тому, ні в якому разі не підлягають осуду. Психологічно це міцні люди, які бачили те, що сховано від нас за лаштунками новин і фотокамер. Для них не існує сірих відтінків, вони розділили світ на біле і чорне, і наша з Вами мета перетворити цей світ для них в кольоровий фільм. Це можна досягти, простою вправою, просто задати собі запитання, що було б якби не ці хлопці, inclusivemediatraining.eu дівчата, myidlyrics.com чоловіки і жінки? Виховати в собі повагу до них, ні в якому разі не відчуття жалості, тому що ці люди заслуговують на відверте прийняття світу і повинні відчувати нашу вдячність.
Наразі створено багато психологічних центрів підтримки військовослужбовців. А в нашому суспільстві потрібно виховати рису, яка б не заважала професіоналам робити свою справу. І слід відійти від радянських штампів і почати працювати на здорове психологічне товариство, адже звернутись за допомогою спеціаліста це не соромно. Західні країни вже багато років безліч проблем подібного характеру вирішили саме за допомогою психіатрів, myidlyrics.com психологів та соціальних працівників.
Благодійні організації
Після 24 лютого 2022 року волонтери, які раніше допомагали армії створили багатоцільові благодійні організації. І це стосується не лише придбання зброї чи амуніції, існують фонди підтримки родин, жінок військовослужбовців або родин, що втратили дім.
Так, «Фонд Маша» – це громадська організація, що створена з метою допомоги жінкам, які постраждали від будь-яких форм насильства. Цей фонд створила Маша Єфросініна, яка залучила до проекту психологів, гінекологів, педіатрів та інших спеціалістів, з ціллю надання безкоштовної допомоги та підтримки.
Одним з відомих волонтерських фондів – є фонд Сергія Притули, що займається закупівлею військового обладнання та зброї.
В одній з наших публікацій ми розповідали про ударний дрон Punisher, що виготовляється в Україні. Волонтерська організація «Благодійний фонд Андрія Хливнюка» займається закупівлею цих пташок для забезпечення вимог наших військових.
Всі ці організації є доволі відомими, а їх допомога виведена в публічну площину.
Внесок бізнесу в допомогу армії
Внесок бізнесу в допомогу українській армії виявився вагомим і довготривалим. Сучасні українські бренди та компанії взяли на себе забезпечення армії в перші місяці війни найнеобхіднішими речами: заправки безкоштовно надавали пальне, магазини продуктів забезпечили необхідними наборами, підприємства білизни та одягу перепрофілювались і розпочали виготовлення військової форми та термобілизни. Аграрії створили свій продовольчий фронт і взяли на себе питання в забезпеченні необхідним продовольством.
На теперішній час допомога не припиняється. Багато брендів створюють розпродажі або окрему суму передають на допомогу ЗСУ. Долучитися до допомоги може будь-який бізнес – від фітнес-клубу до великих готельних комплексів, адже свої послуги вони можуть продати за донат на користь ЗСУ.
Vadim Stolar
8 способів допомогти Україні в тилу
Published
1 year agoon
November 17, 2023By
judsonr011548 способів допомогти Україні в тилу
Щодня українці сміливо й безстрашно чинять спротив російським окупантам. В Україні та за кордоном люди долучаються до волонтерства, наскільки це можливо з огляду на ситуацію в містах та особисту безпеку. Кожен та кожна мають змогу докласти власних зусиль на підтримку України. Тож ми зібрали 8 способів допомогти в тилу, обирай зручний варіант та посилюй Україну разом з нами!
1️⃣ Фінансова допомога українській армії
У два кліки ти можеш підтримати українську армію https://sites.google.com/view/help2ukraine/ukraine! Скинути гроші на потреби українською армії можна через додаток «Дія», ПриватБанк та monobank, а також ти можеш підтримати перевірені благодійні фонди, зокрема, essentialblackmedia.com «Повернись живим» та фонд Сергія Притули.
2️⃣ Допомога у штабах гуманітарної допомоги.
Зараз по всій Україні є багато гуманітарних штабів, що збирають провізію та амуніцію для військових: їжа, одяг засоби гігієни, бронежилети тощо. Кожного дня такі штаби отримують велику кількість речей. Ти можеш допомогти координувати процес, https://ofas.ifht.net.br/blog/index.php?entryid=504 сортувати медикаменти чи одяг. Або ж самостійно приносити у гуманітарні штаби те, що можеш віддати на потреби армії чи переселенців.
3️⃣ Допомога переселенцям.
Багато людей покинули свої домівки через ворога, який намагається знищити наші міста. Ці люди взяли з собою лише документи та найбільш необхідні речі. Зараз більшість із переселенців ночують у спеціальних шелтерах, де їх забезпечують їжею, одягом та медичною допомогою. Залежно від твоїх навичок, ти можеш допомогти таким штабам функціонувати безперервно: сортування продуктів та одягу, приготування їжі, для людей з медичною освітою — чергування на локації та надання медичної допомоги.
4️⃣ Допомога зі спорядженням та одягом для захисників.
У багатьох містах функціонують цехи з пошиттям теплого одягу, плетінням маскувальних сіток тощо. Такі цехи потребують матеріалів та волонтерів, які готові допомагати. Знайди локації у своєму місті та зателефонуй напряму організаторам, www.camedu.org щоб впевнитись у тому, яка допомога потрібна.
5️⃣ Автоволонтерство
Окрім допомоги «руками», багато штабів також шукають волонтерів з автівками. Зазвичай завдання полягає у доставленні необхідних речей, продуктів чи амуніції. Або ж транспортування переселенців з місцевих вокзалів до організованих місць ночівлі.
6️⃣ Онлайн-волонтерство та IT-армія України
Не менш важливим за попередні є кіберволонтерство. Блокування ворожих сайтів та розповсюдження правдивої інформації — окремий та важливий фронт під час війни. За цим посиланням ти можеш долучитись до IT-армії та допомагати дистанційно. Крім того, можна долучатись до організацій, благодійних фондів й ініціатив, які зараз активно допомагають. Копірайтинг, дизайн, монтаж тощо — ці навички цінуються та зараз особливо важливі.
7️⃣ Територіальна оборона міста
Якщо ти хочеш допомагати безпосередньо у захистів свого міста — долучайся до локальних штабів територіальної оборони. У наших містах зʼявилось багато диверсантів, які хочуть порушити спокій місцевих громадян. Тероборона захищає мирне населення від ворогів, патрулює міста та береже наш сон. Долучитись до ТРО у своєму місті.
8️⃣ Допомога за кордоном
Неможливо залишатися осторонь подій в Україні, навіть якщо ти знаходишся за кордоном. У багатьох країнах світу, особливо, в тих, де потужна українська діаспора, активно працюють штаби гуманітарної допомоги. Також українці за кордоном допомагають із житлом, пошуком роботи, навчанням та оформленням документів.
Vadim Stolar
Як допомогти Україні, якщо ви не військовий 5 способів принести користь у тилу
Published
1 year agoon
November 17, 2023Як допомогти Україні, якщо ви не військовий: 5 способів принести користь у тилу
Україна вже понад 300 днів героїчно протистоїть армії РФ. Наші міста бомблять, наших мирних людей вбивають – але українські війська дають гідну відсіч ворогові.
Проте не лише військові забезпечать перемогу нашої країни (а ми віримо, що обов'язково переможемо). Внесок кожного українця зараз потрібен і важливий. Ми назвали 5 способів допомогти українській армії для українців, які зараз живуть у тилу.
Пожертвуйте гроші
Будь-яка грошова пожертва https://sites.google.com/view/help2ukraine/ukraine важлива, навіть якщо це буде 50 гривень. Остерігайтеся шахраїв – жертвуйте гроші тільки на офіційні рахунки.
Допомога ЗСУ України через Національний банк
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
Пожертвування через Монобанк
У розділі "Інші платежі" Виберіть "Благодійність". Тут можна пожертвувати будь-яку суму різним військовим організаціям.
Через Приват24
У розділі "Добро" можна пожертвувати гроші ЗСУ або на гуманітарну допомогу.
Фонд "Повернись живим"
Рахунок в Ощадбанку:
IBAN: UA223226690000026007300905964
ЄДРПОУ: 39696398
Одержувач: Благодійна Організація "Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим"
Призначення платежу: благодійна пожертва військовослужбовцям.
Рахунок в Приватбанку:
IBAN: UA383052990000026005015017860
ЄДРПОУ: 39696398
Одержувач: Благодійна Організація "Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим"
Призначення платежу: благодійна пожертва військовослужбовцям.
Дія
На головному екрані виберіть пункт "Допомогти армії". Переслати також можна гроші з "ковідної тисячі" за вакцинацію.
Здайте донорську кров
Ваша кров може врятувати життя солдатів або поранених мирних людей. Адресу пунктів крові свого міста можна легко знайти в Інтернеті. Багато пунктів збору крові особливо потребують донорів 4 групи крові.
Принесіть речі
Знайдіть в інтернеті адреси пунктів територіальної оборони або центрів прийому біженців. Такі адреси також можна знайти на оголошеннях в місті. Солдати і біженці потребують багатьох речей: одяг, нижню і постільну білизну, подушки і ковдри, засоби гігієни, продукти харчування, ліки, foundationbacklink.org батарейки, бронежилети.
Дбайте про себе і рідних
Найкраща допомога армії полягає в тому, щоб не наражати на небезпеку себе і своїх рідних. Їдьте з небезпечного міста, https://moral.senate.go.th/blog/index.php?entryid=2944 якщо є така можливість. Заклейте вікна в будинку і обладнайте підвал. Зберіть тривожний чемоданчик. Повідомляйте про підозрілих людей і техніку ворога в чат-боти. Подбайте про своїх сусідів, особливо літніх людей.
Підтримуйте економіку
Дуже важливо, щоби під час війни працювала економіка країни. Ресторани, готелі, магазини, салони краси, приватні клініки та культурні заклади мають працювати на повну. Не відмовляйте собі в чашці кави з печивом або у поході в кіно. Так ви не тільки зробите собі приємно, але й допоможете бізнесу платити податки в казну та зарплату своїм співробітникам.
HIV E Perda De Peso Causas, Tratamentos, É Sempre Seguro
Os 16 Melhores Cuidados Com A Pele
A Jornada Pessoal De Kim Com Hepatite C
Trending
-
Business1 year ago
Canine Hydrotherapy Pools: The Ultimate Guide for Canine Wellness
-
Uncategorized24 years ago
SLOT2D Bocoran HK – Prediksi HK – Angka Main HK – Prediksi Togel Hongkong
-
Business1 year ago
Dog Hydrotherapy Swimming pools: The Ultimate Guide for Canine Wellness
-
Business1 year ago
The Benefits of Dog Hydrotherapy: A Complete Guide
-
Business1 year ago
The Benefits of Dog Hydrotherapy: A Comprehensive Guide
-
Business1 year ago
Exploring Costa Brava: A Guide to Discovering the Perfect Vacation Rental
-
Business1 year ago
The Benefits of Dog Hydrotherapy: A Complete Guide
-
Business1 year ago
Choosing the Perfect Baby Clothes: A Comprehensive Guide